קניין רוחני

קניין רוחני

מהי זכות קניין בהקשר לקניין רוחני?

קניין רוחני הוא תחום משפטי רחב ומתפתח שדורש התמחות מיוחדת. בעשור האחרון בו חלק גדול מהפעילות הכלכלית עבר לרשת האינטרנט וחלק ניכר מהמוצרים הם דיגיטליים התחום הזה מקבל משנה חשיבות. כל אדם שהנו יוצר או אמן יש זכות קניין על הנכס הרוחני שלו- בין אם הוא פיזי ומוחשי או בין אם הוא וירטואלי או דיגיטלי. עיסוק בדיני קניין רוחני דורש מעורך הדין להתמחות בסט כישורים מקצועי ייחודי. מאחר שכמעט תמיד הטכנולוגיה מקדימה את המערכת המשפטית, עורך דין קניין רוחני שעוסק בתחום הזה חייב להיות יצירתי וחדשני. במשרד עופר רוזנבלום צברנו ניסיון רב בתחום, עם התמחות ספציפית בדיני האינטרנט וסוגיות הקניין הרוחני שמאפיינים את העולם המקוון.

שירותי המשרד בתחום הקניין הרוחני

  1. ליווי ומתן ייעוץ משפטי שוטף לבעלי אתרים/עסקים/עמודים – נוכחות קבועה ברשת חושפת אתכם לאיומים שונים. ליווי שוטף של עורך דין קניין רוחני הבקיא בתחום שיכול לעזור לכם להגן על הנכסים הדיגיטליים שלכם לשמור ולהגן על זכות קניין ולחסוך מכם תביעות מיותרות בעתיד.

 

  1. הגנה על קניין רוחני/ סיוע בהימנעות מתביעות – את זכויות הקניין הרוחני שלכם אתם חייבים לגדר, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם חסרי אונים כשמישהו יפר אותן. באותה נשימה, לא תמיד ברור מתי אנחנו פוגעים בזכויות של צד שלישי. משרד עופר רוזנבלום יסייע לכם בשני המקרים. אנו נעמיד לרשותכם עורך דין קניין רוחני הבקיא בתחום ומומחה בתחום של זכויות יוצרים באינטרנט ובעולם העסקי.

 

  1. רישום סימני מסחר – אחת הדרכים המרכזיות לגדר זכויות של קניין רוחני היא באמצעות רישום של סימני מסחר. מדובר בהליך שלא כל משרד עורכי דין יודע לספק. וודאו לגדר ולהגן על זכות קניין רוחני של כל יצירה שלכם אצל המומחים

 

  1. ליטיגציה הקשורה לקניין רוחני – ליטיגציה של קניין רוחני דורשת הבנה בכמה ממשקים, ורק מומחה בדיני הקניין הרוחני יכול להיות ליטיגטור אפקטיבי בתחום זה. צריך לזכור שליטיגציה כזו גם מתנהלת לעתים בזירות משפטיות ייעודיות כמו רשם הפטנטים וסדר הדין ואופן ההתנהלות בהן שונה מזה של בית משפט רגיל ולכן דרושה התמחות מיוחדת.

 

תחום הקניין הרוחני מביא לידי ביטוי את כל היתרונות שיש למשרד עופר רוזנבלום להציע. העובדה שתחום זה פעמים רבות דורש נקודות מבט של דיסציפלינות שונות מעניקה לנו יתרון מובנה (כי אנחנו עובדים בגישת ה-one stop shop). הניסיון הרב שלנו עם לקוחות מתחום האינטרנט וההייטק והנטייה הטבעית של המשרד לחפש דווקא את הנתיב המשפטי החדש והיצירתי הפכו אותנו לאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום הקניין הרוחני.