גישור ובוררות

גישור עסקי

גישור ובוררות הם כלים יעילים ופופולריים לישוב סכסוכים ומחלוקות. הם נבדלים מכלים משפטיים קלאסיים בכך שהם מאפשרים לצדדים לפתור את המחלוקות ביניהם ללא התערבות של בית המשפט. ישנם יתרונות רבים בבחירה במסלול שאינו מוביל לבית המשפט, העיקריים שבהם הם חיסכון ניכר בזמן ובכסף.

גישור ובוררות- חוסכים לכם זמן יקר וכסף

גישור ובוררות שניהם הליכים שמתרחשים מחוץ לכותלי בית המשפט, אך בפועל מדובר בהליכים שונים בתכלית.

גישור עסקי | גישור עסקים פעילים | גישור דיני עבודה | גישור ובוררות הליך הבוררות דומה להליך משפטי. הצדדים בוחרים, בהסכמה, בורר ומאצילים עליו את הסמכות שבמסגרת הליך משפטי רגיל היתה נמצאת בידי בית המשפט. נקודת המוצא היא התחייבות של שני הצדדים, מראש, לקבל את החלטת הבורר כהחלטה מחייבת בעלת תוקף של פסק דין. קיימים כמה מתווים של בוררות, כאשר הצדדים בוחרים מראש ומסכימים על סוג המתווה המועדף עליהם. למשל, ניתן לנהל בוררות בהליך מזורז על בסיס מסמכים בלבד, בוררות ללא זכות ערעור, בוררות עם זכות ערעור ועוד.

גישור- להגיע להסכמות והבנות שמקובלות על כולם

בעוד הבורר מבקש להכריע, תפקיד המגשר הוא לפשר ולהגיע לעמק השווה בין הצדדים. תוצאת הגישור חייבת להתקבל בהסכמת שני הצדדים והמגשר אינו יכול לכפות דעתו עליהם. במידה והצדדים מקבלים את המתווה שעלה בגישור, ניתן לתת לו תוקף של פסק דין. גישורים נערכים בכל תחומי המשפט המסחרי והאזרחי. במקרים רבים יתבצע הליך של גישור דווקא בנסיבות חיוביות, למשל כאשר שותפים בעסק או השקעה רוצים לגדר בצורה הוגנת את תחומי האחריות בין הצדדים השונים.

למשרד עופר רוזנבלום, עו"ד ומגשר, ניסיון רב בגישור ובבוררות ואנו פועלים מתוך ראייה עסקית שמטרתה לתת את המענה המיטבי לצדדים באופן 'התפור' למידותיהם. העובדה שהמשרד עוסק בכל תחומי המשפט האזרחי והמסחרי, עם התמחות בליווי משפטי של לקוחות מתחום ההי טק, האינטרנט והניו מדיה, כמו גם ההיכרות המעמיקה עם תחום הקניין הרוחני, מעניקה לנו פרספקטיבה מקצועית רחבה שבאה לידי ביטוי ביכולת שלנו לנהל תהליכי בוררות וגישור ולתרגם אותם לתוצאה הרצויה והמדויקת.

כל אלו, וכן הגישה החדשנית של המשרד הדוגלת בפריצת דרך ב'שדות' משפטיים שטרם נחרשו, הפכו את משרדנו לגורם משמעותי ומוביל בתהליכי גישור ובוררות.