פתיחה ורישום חברה ברשם החברות- כך תעשו זאת נכון

פתיחה ורישום חברה ברשם החברות- כך תעשו זאת נכון

רישום חברה

החלטתם להקים חברת סטארט אפ או כל חברה אחרת, ואתם מחכים בקוצר רוח להתחיל לפעול בשוק?  בכדי למשוך משקיעים, לנסח הסכם השקעה, או לעשות שימוש בהלוואת בעלים, אתם צריכים שהחברה תהיה רשומה אצל רשם החברות. כדי שההתנהלות העסקית שלכם תהיה במיטבה, יש לבצע את ההליך הפרוצדוראלי בשימת לב ודיוק, כך תמנעו בעיות מאוחר יותר. כיצד, אם כן, יש לרשום את החברה שלכם אצל רשם החברות, על כך בשורות הבאות.

הגדרת מטרות

 

רישום חברה | הקמת חברה | פתיחת חברהלא תמיד חברה היא האופציה העסקית הטובה ביותר עבורכם, לכן, ראשית שאלו את עצמכם האם משתלם לכם לפתוח חברה, או שמא עדיף שותפות או עסק מורשה? מומלץ בשלב זה להתייעץ עם רואה חשבון או עורך דין המתמחים בתחום. אם החלטתם להקים חברה, עליכם להחליט אם אתם מעוניינים לפתוח חברה בעירבון מוגבל (מה שקורה ברובם המכריע של המקרים), או לא. המשמעות העיקרית של חברה בעירבון מוגבל, היא שבמקרה בו החברה נקלעת לקשיים וחובות, האחריות מוגבלת לנכסי החברה עצמה, ולא לנכסי המייסדים, השותפים, או בעלי החברה. בנוסף, בטרם תרשמו את החברה, עליכם לנסח הסכם מייסדים או הסכם בעלי מניות, כאשר הסכמים אלו צריכים להיות מותאמים לחברה שלכם. אל תתפתו לחפש הסכם מייסדים לדוגמא להורדה מהרשת, אתם צריכים הסכם מייסדים סטארט אפ שנוצר במיוחד עבורכם.

הכינותי מראש- מסמכים להכנה לרישום חברה

 

לצורך הגשת הבקשה לרישום, תידרשו להציג מספר מסמכים:

  • תקנון – תקנון חברה הכולל לפחות ארבעה סעיפים: שם החברה, מטרת החברה, הון המניות הרשום לזכות החברה, האם החברה מוגבלת (חברה בע"מ) או לא. בהזדמנות זו של ניסוח התקנון, חברות רבות נוהגות להוסיף סעיפים שונים, אך אין זו חובה מבחינת רשם החברות.
  • הצהרת בעלי המניות – כל בעל מניות צריך למלא טופס המאשר כי הוא כשיר מבחינה חוקית להחזיק במניות החברה, הטופס צריך להיות חתום ומאושר על ידי עורך דין.
  • טופס הגשת מסמכים לרישום חברה, חתום על ידי מגיש הבקשה, ומאושר וחתום על ידי עורך דין.
  • טופס בקשה לרישום חברה חדשה, חתום על ידי עורך דין, בצירוף שם החברה המבוקש, וציון האם מדובר בחברה בע"מ.
  • טופס הצהרת דירקטורים ראשונים, עם רשימת הדירקטורים, חתום על ידי עורך דין.

הגשת בקשה לרישום חברה היא פרוצדורה ביורוקרטית מורכבת שתשפיע על התנהלות החברה שלכם בעתיד, לכן חשוב לעשות את ההליך בדרך הטובה והמדויקת ביותר. עורך דין מומחה בתחום ידאג שהבקשה תוגש כראוי, בצירוף כל המסמכים הנדרשים.

ניסיון ומקצועיות

כדי שבקשת רישום החברה שלכם תעבור בצורה החלקה והמהירה ביותר, אתם צריכים משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה שיטפל בעניינכם. למשרד עו"ד עופר רוזנבלום ניסיון רב בהליכי בקשה לרישום חברות, ויטפל בבקשת רישום החברה שלכם בצורה המקצועית והיעילה ביותר. ליצירת קשר ולקבלת שירות אדיב ומקצועי, השאירו פרטיכם באתר, או התקשרו 073-3744405, ונחזור אליכם בהקדם. נשמח לטפל בבקשת רישום החברה שלכם, ולדאוג לאישורה המהיר.

5/5 - (1 vote)