עורך דין קניין רוחני- עו"ד שיגן על יצירותיכם

עורך דין קניין רוחני- עו"ד שיגן על יצירותיכם

קווים לדמותו של עורך דין קניין רוחני

עבור אמנים יוצרים ומבצעים, מדענים, יזמי סטארט אפ, מעצבים, ועוד אינספור בעלי מקצוע העוסקים בפיתוח, חדשנות ויצירה, זכויות היוצרים והקניין הרוחני חיוניות להגנה על משאביהם ופרנסתם. בעולם הממוחשב בו אנו חיים קל יותר מתמיד להפר את זכויות היוצרים והקניין, ולכן יותר ויותר חשוב לדעת כיצד להתגונן. בשורות הבאות נדון בנושא מהן זכויות קניין וזכויות יוצרים, וכיצד עורך דין זכויות יוצרים יסייע לך לשמור על זכויותיך.

זכויות קניין

על מנת להגן על יוצרים, אמנים ומדענים, ועל מנת לאפשר צמיחה תרבותית ופריחה מדעית, החוק מגדיר שורה ארוכה של זכויות קניין מוגנות, שהפרתן תזכה את הנפגע בפיצוי של עד מאה אלף ₪ ללא הוכחת נזק, ופיצוי גדול יותר במידה והוכח נזק. מבחינה טכנית, נחלקות זכויות הקניין לכאלו שיש לרושמן, ולכאלו שאין צורך לרושמן. זכויות רשומות כוללות פטנטים, מדגם רשום, סימן מסחר וכינוי מקור, ואילו זכויות לא רשומות כוללות זכויות יוצרים וזכויות מבצעים.

זכויות יוצרים

זכויות יוצרים הן למעשה חלק מזכויות הקניין הרוחני, והן מוענקות לאמנים וחוקרים, וכן למפתחי מוצרים, תוכנות ואפליקציות. חשוב לדעת שאם אתם משתמשים באפליקציה או תוכנה ללא הרשאה, אתם מפרים זכויות יוצרים, וחשופים לתביעת הפרה. כל העתקת תוכן או תמונה, וכן כל התקנת תוכנה באתר שלכם חייבים להיעשות תוך הקפדה על שמירת זכויות היוצרים של בעלי ומפתחי התוכן המקוריים.

מי צריך עורך דין קניין רוחני

מי שפיתח מוצרים ייחודיים, פטנט או מכשיר חדשני, אמנים, סופרים, זמרים ושחקנים – כל אלו זקוקים לעורך דין קניין רוחני בכדי לשמור על זכויותיהם. בנוסף, בעלי חברות ואתרים זקוקים לעורך דין מומחה לזכויות יוצרים וקניין רוחני הן בכדי להגן על סימן מסחר וסודות מסחריים של החברה, והן בכדי להבטיח שאין הפרות של זכויות יוצרים באתר אותו מפעיל העסק.

עורך דין זכויות יוצרים

עורך דין מומחה לקניין רוחני הוא זה שיגן על זכותכם ליהנות מפרי עמלכם, כמו גם זה שימנע מכם לטעות ולהפר זכויות קניין רוחני של אדם אחר. עורך דין זכויות יוצרים צריך להיות גם עורך דין סימני מסחר, וגם עורך דין קניין רוחני, שכן כל אלו כרוכים זה בזה. עורכי דין קניין רוחני מתמחים בכל תחומי זכויות היוצרים, זכויות המבצעים וזכויות הקניין הרוחני, ועליהם להיות בקיאים בכל הקשור להפרת זכויות יוצרים באינטרנט, ולהפגין היכרות ומומחיות עם החוק המסחרי והתקינה ברחבי העולם. משרדי עורכי דין זכויות יוצרים מובילים מתמחים ומתמקדים בעיסוק במסחר, חוזים וחברות וליטיגציה מסחרית, וכך מבססים היכרות וידע מעמיקים עם הפן המסחרי והעסקי של החוק.

יש מי שיטפל בך

משרד עו"ד עופר רוזנבלום מתמחה בליווי חברות בהקמה, יזמויות וסטארטאפים, ובייצוג לקוחות עסקיים בנושא קניין רוחני והפרת זכויות יוצרים. המשרד מספק שירותים הן לבעלי זכויות שהופרו, והן למי שמצא עצמו נתבע על הפרת זכויות. לקביעת פגישת יעוץ, ולמידע נוסף השאירו פרטים באתר, או התקשרו  073-3744405 .

5/5 - (3 votes)