עורך דין זכויות יוצרים- כל מה שחשוב שתדעו בבחירת האיש שיגן על קניינכם הרוחני

עורך דין זכויות יוצרים- כל מה שחשוב שתדעו בבחירת האיש שיגן על קניינכם הרוחני

עידן האינטרנט והגלובליזציה הופך את הפרת זכויות היוצרים והקניין הרוחני לקלה מתמיד. זכויות יוצרים מופרות מדי יום, ביודעין או שלא ביודעין, לעתים מתוך ידיעה וכוונה, ולעתים מתוך בורות וחוסר ידיעת החוק. מהו עורך דין זכויות יוצרים, מה הם זכויות יוצרים וקניין רוחני, וכיצד ניתן לשמור עליהם – על אלו ועוד במאמר הבא.

קניין רוחני

זכות הקניין היא בין הזכויות הבסיסיות של אדם, וכך גם הזכות לקניין רוחני. קניין רוחני הוא הזכות של אדם על רעיון, יצירה, פטנט, המצאה, ספר, סרטון, מנגינה, שיר וכיוצא בזה. ניתן לחלק את זכויות הקניין הרוחני לזכויות רשומות, וזכויות לא רשומות.

  • זכויות רשומות : כוללות פטנטים, סימן מסחרי, זכויות מטפחים (מי שטיפח זנים חדשים של צמחים למשל), מדגם רשום ושם מקור. רישום כל אלו מראש יעזור לכם לשמור על זכויותיכם.
  • זכויות לא רשומות, הכוללות זכויות יוצרים וזכויות מבצעים. זכויות אלו עומדות לכל אדם ללא צורך לרושמן מראש, יחד עם זאת תמיד כדאי לתעד כל תהליך יצירה, בכדי להקל על משימת הוכחת זכויותיכם.

זכויות יוצרים

עורך דין זכויות יוצרים | עורך דין קניין רוחניכמעט כל שימוש במדיה בשיר, טקסט, מנגינה, סרטון, תמונה וכיוצא בזה, מחייב קבלת אישור מבעל זכות היוצרים. בעלי אתרים יעשו נכון אם יפנו מראש למשרד עורכי דין זכויות יוצרים לקבלת ייעוץ וליווי מעורך דין קניין רוחני וסימני מסחר, שיוודא שאינם מפרים זכויות יוצרים וזכויות קניין רוחני אחרות, ושכל התכנים המוצגים באתר, כולל טקסטים, עיצוב האתר, ותמונות הם חומרים מקוריים, או חומרים שיש לבעל האתר אישור להציגם.

מתי כדאי לפנות למשרד עורכי דין קניין רוחני

כשמדובר בעניינים של הפרת זכויות יוצרים וזכויות קניין, הפיצוי שיכול להיות מושת עליכם יכול להגיע עד למאה אלף שקלים לכל הפרה, ללא צורך בהוכחת נזק, וזאת מבלי לדבר על הנזק התדמיתי והעסקי בסגירת אתר או חסימתו בשל הפרת זכויות. משום כך, כבר בראשית הדרך, כאשר אתם מקימים אתר או חנות שיחשפו את העסק לציבור ברשת, זה הזמן לחפש עורך דין סימני מסחר וזכויות יוצרים, שינחה אתכם כיצד לעמוד בהוראות הדין הישראלי והבינלאומי כאחד. בנוסף, אם אתם מפתחים מוצר, פטנט או יצירה, כדאי לקבל הנחיות מעורך דין מומחה לקניין רוחני. כמובן, שאם לא פניתם לעורך דין מראש, תמיד תוכלו לפנות לעורך דין קניין רוחני בדיעבד, אם הוגשה כנגדכם תביעה, או שזכויות הקניין הרוחני שלכם הופרו.

שירות מקצועי ומיומן

משרד עורכי דין עופר רוזנבלום מתמחה בדיני קניין רוחני וזכויות יוצרים, למשרד ניסיון רב בפעילות בתחום, ונשמח להעניק לכם שירות אדיב ומקצועי, להגן על זכויות היוצרים והקניין הרוחני שלכם, ולמנוע מכם להפר שלא ביודעין זכויות יוצרים וקניין של אחרים. לקביעת פגישה, לקבלת מידע נוסף, ולמענה על שאלות, השאירו פרטים באתר, או התקשרו לטלפון 073-3744405 , ונשמח לענות.

5/5 - (2 votes)