הפרת חוזה עבודה והפרת הסכם מייסדים ושותפים

הפרת חוזה- מה אומר החוק בעניין הפרת חוזה עבודה והפרת הסכם מייסדים או שותפים

הפרת חוזה

חוזים והסכמים הם הבסיס להתקשרויות עסקיות, החל מהסכם מייסדים והסכם בין שותפים, וכלה בהסכם הפצה, חוזה זכיינות, והתקשרויות עם ספקים. מה אומרת לשון החוק במקרים של הפרת חוזה עבודה או הפרת הסכם, איזה סעד מעמיד החוק לצד הנפגע מהפרת החוזה, ומהי הפעולה המומלצת עבור הצד הנפגע? התשובה, כרגיל בענייני חוק ומשפט, מורכבת.

כל מקרה לגופו

 

אחת הסיבות לכך שהתשובות לשאלות בנושא הפרת הסכם עבודה או הפרת חוזה הן מורכבות, היא שכל חוזה שונה ממשנהו, ובנוסף להגדרות החוק, תנאי החוזה הם שמכתיבים את התשובות. בכדי לקבוע מה דרך הפעולה העדיפה עבורך במקרים של טענה להפרת חוזה, מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה לדיני חוזים, שכן אין דרך פעולה אחת שמתאימה לכל המקרים.

שותפויות

 

הפרת הסכם מייסדים | הפרת הסכם מייסדים | הפרת חוזה שותפיםאחת הסוגיות הנפוצות בהפרות חוזים, היא הפרת הסכם מייסדים, או הפרת הסכם שותפות. זו אחת הסיבות לכך שבזמן הקמת החברה וייסוד השותפות יש להקדיש תשומת לב מקצועית ושקולה לניסוח הסכמי השותפות השונים. ניסוח מפורט, הוגן ומדויק של ההסכם מלכתחילה, יהפוך את ההתנהלות במקרה של הפרה לפשוטה יותר, ופעמים רבות אף ימנע מראש את ההפרה. הפרת חוזה מייסדים או הפרת חוזה שותפות בדרך כלל מתרחשת כאשר אחד הצדדים מקבל את הרושם שהצד השני אינו מחויב למיזם העסקי במידה מספקת, ואינו משקיע את הזמן, המאמץ, או ההון אותם הוא אמור להשקיע בעסק על פי החוזה המקורי.

זכיינים

 

בחלק מהמקרים כאשר מדובר בהפרת חוזה זכיינות, מדובר בהפרה של הזכיין, בין אם לא העביר את התשלומים הקבועים בחוזה בזמן, או לא דאג לרישיונות והיתרים הנדרשים להפעלת העסק כפי שנדרש בחוזה. במקרים אחרים, ייתכן שמדובר בהפרה מצד הגורם שהעניק את הזיכיון, למשל בכך שלא סיפק את המשאבים אותם התחייב לספק, שילוט, הדרכה מקצועיות ועוד.

יחסי עובד מעביד

 

יחסי עובד מעביד הם יחסים מורכבים. אי הסכמות וסכסוכים, כמו גם התנהלות לא תקינה מביאים למקרים רבים של הפרת חוזה עבודה, הן מצד המעביד, בדרך של מניעה או דחיית תשלומים, אי קיום שימוע ועוד, והן מצד העובד בדרך של הפרת הסכם סודיות ואי תחרות, או התרשלות במילוי תפקידו. הפרת חוזה עבודה על ידי המעביד יכולה להוות עילה לביטול ההסכם ולתביעת פיצויים, בעוד שהפרת הסכם עבודה על ידי העובד יכולה להוות עילה לביטול ההסכם ולפיטורים. כך או כך, עורך דין מומחה לענייני חוזים יוכל לייעץ לכל אחד מן הצדדים על התגובה המומלצת, שתגרום מינימום נזק, ותניב מקסימום תועלת, גם במקרה של הפרת חוזה עבודה על ידי המעביד וגם הפרת החוזה של העובד.

כיצד לנהוג במקרה של הפרת חוזה

 

כאמור, הפרת חוזה הוא תחום מורכב ומגוון, ויש לבחון כל מקרה לגופו. באופן כללי קיימות שלוש אפשרויות: ביטול החוזה, אכיפת החוזה, ותביעת פיצויים בגין הפרת החוזה. בכדי לבחור בדרך הפעולה הטובה ביותר יש לפנות לעורך דין מומחה בדיני חוזים, בעל ניסיון מעשי וידע מעמיק בתחום וטיפול בתיקים של הפרת בסכם עבודה וחוזים. זוהי ההתמחות של משרד עורך דין עופר רוזנבלום וצוותו.

משרד עו"ד עופר רוזנבלום מתמחה בדיני חוזים, ועורך דין מומחה מטעם המשרד ישמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב להשבת זכויותיכם הנגזרות מן החוזה שהופר. להתייעצות ראשונית ולקביעת פגישה השאר פרטיך באתר, או התקשר לטלפון 073-3744405

Rate this page