הגנה על הפרטיות - מהי לשון החוק וכיצד תישמרו מפני פגיעה בפרטיות

הגנת הפרטיות -כך תישמרו מפני פגיעה בפרטיות

על פי החוק בישראל כל אדם זכאי לפרטיות, ואין לאיש הזכות לפגוע בה ללא הסכמתו. נושא זכות האדם לפרטיות מקבל היום תשומת לב רבה בשל האפשרות של בעלי אתרים ומאגרי מידע לעשות שימוש נרחב בפרטים אישיים ונתונים הנמסרים להם, במודע או שלא במודע,  על ידי לקוחות ומשתמשים. אז מהי לשון החוק וכיצד ניתן להגן על פרטיותכם? על כך בשורות הבאות:

הזכות לפרטיות

הגנת הפרטיות | פגיעה בפרטיות | הגנה על הפרטיות
חוק הגנת הפרטיות קובע כי לכל אדם הזכות לפרטיות, ומונה פעולות הנחשבות כהפרה של זכות זו, ביניהן בילוש והטרדה, תיעוד, צילום והאזנה של אדם בצנעת ביתו, פרסום תמונה מבזה או משפילה של אדם, הפרת סודיות בנוגע לענייניו האישיים של אדם, ועוד. פגיעה בפרטיות נחשבת לעבירה בגינה העבריין יכול אף להישפט למאסר של עד 5 שנים, ולעוולה אזרחית המקנה זכות לפיצוי של עד 50,000 ש”ח לכל הפרה, וכפל הפיצוי ככל שההפרה נעשתה בכוונה לפגוע. לצד הגדרה של הפרות הזכות לפרטיות המהוות עילה לתביעה, ישנן שורה של הקלות והגנות. הגנות אלו מציינות מקרים שונים בהם הפעולות הנ”ל לא תחשבנה לעבירה על חוק הגנת הפרטיות, בדומה להגנות המפורטות בחוק איסור לשון הרע.

מאגרי מידע

רשתות חברתיות, חברות אשראי ואתרי אינטרנט שונים מחזיקים מאגרי מידע הכוללים נתונים אישיים של לקוחות, משתמשים וגולשים. מסחר בנתונים אלו, הנוגד את המטרה לשמה נמסרו הוא פגיעה חמורה בפרטיות הגולשים, ולכן אתרים וחברות המנהלים פעילות עסקית מקוונת מחויבים בשמירה על סטנדרטים גבוהים של אבטחת מידע,הגנת הפרטיות של המידע שברשותם והימנעות מעשיית שימוש שמפר את זכות הפרטיות בנתונים שבידיהם. אם אתה מעוניין להקים אתר אינטרנט עסקי, או חנות אונליין, שיהיו פעילים גם בחו”ל, חשוב להקפיד על מדיניות פרטיות באתר כמו גם עמידה בהוראות ההגנה על הפרטיות בישראל, באירופה  תקנות GDPR ובארה”ב.

מי צריך את שירותיו של עורך דין מומחה להגנה על פרטיות

עורך דין מומחה לזכות הפרטיות משרת מצד אחד אנשים שזכות הפרטיות שלהם הופרה, ורוצים לתבוע את מי שהפר זכות זו. כמו כן, עורך דין לענייני זכות הפרטיות מסייע ומדריך חברות הפועלות באינטרנט לעבוד מבלי לפגוע בזכות הפרטיות של לקוחותיהם וגולשים אחרים, ולנהל כיאות רישום מאגרי מידע. אם אתה חש שמישהו הפר את זכותך לפרטיות, אם אתה מתכנן להפעיל אתר אונליין, ואף אם הוגשה כנגדך תביעה בגין הפרת זכות הפרטיות – עורך דין מומחה להגנה על זכות הפרטיות הוא מי שאתה מחפש.

מקצועיות ויחס אישי

משרד עו”ד עופר רוזנבלום מתמחה בליווי עסקים קטנים עד בינוניים, ובסיוע בהקמת חברות וסטארטאפים. עורך דין עופר רוזנבלום מתמחה בהגנה על פרטיות, מומחה ל-GDPR, בקיא בחוקי ההגנה על הזכות לפרטיות ברחבי העולם ויספק לך שירות מקצועי ואדיב. לפרטים נוספים ולמענה על שאלות השאר פרטיך באתר, או התקשר 073-3744405 , ונקבע מועד לפגישת היכרות. עורך דין עופר רוזנבלום ישמח להעניק לך שירות אדיב ומקצועי, להגן על זכותך לפרטיות, ולאפשר לך לישון בלילה בשקט ללא דאגות

5 (100%) 2 votes