אינטרנט ומדיה
קרא עוד>>

המעבר המאסיבי של פעילות עסקית לרשת האינטרנט והניו מדיה מעמידים אתגרים משפטיים חדשים כל יום מחדש. חשוב לציין שלא כל משרד עורכי דין ערוך או יודע להתמודד עם הסיטואציות המורכבות שהמרחב המקוון צופן ללקוחות שליבת הפעילות שלהם קשורה באינטרנט ומדיה. רק משרדים מעטים מסוגלים לתת מענה מלא בזירה הזו. משרד ‘עופר רוזנבלום’ מספק מעטפת מלאה של תחומי המשפט המסחרי אזרחי וגם מתמחה בקניין רוחני, לשון הרע וסוגיות של הגנת פרטיות. כל אלו תחומים קריטיים כשמדובר באתגרים המשפטיים שמזמנת לנו רשת האינטרנט.

 1. ליווי ומתן ייעוץ משפטי שוטף לבעלי אתרים ועמודים עסקיים – המידע שאתם מפרסמים ברשת האינטרנט יכול בסיטואציות מסוימות לחשוף אתכם לתביעות. באמצעות ליווי משפטי צמוד תוכלו לחסוך מעצמכם עגמת נפש רבה.

 

 1. הסרת פרסומים פוגעניים/מפרים – לרשת האינטרנט יש גם צד מכוער. לפעמים יהיה מי שירצה לפגוע במוניטין שלכם באמצעות פרסום פוגעני ברשת. לעתים יהיה מי שיעשה שימוש מפר או לא הוגן בקניין הרוחני שלכם. אנחנו מתמחים בהסרה מהירה של פרסומים פוגעניים ובטיפול אפקטיבי בהפרות של זכויות יוצרים וסוגיות אחרות הנוגעות לקניין הרוחני.

 

 1. עריכת תקנונים ותנאי שימוש – תקנון חכם שמגדיר את ההתנהלות של האתר שלכם ומגדר את הסיכונים שלכם הוא נכס שלא יסולא בפז. אנשים נוטים להתעלם מהאותיות הקטנות. אבל בסופו של יום האותיות הקטנות האלה עשויות להגן עליכם במקרה של תביעה משפטית ולחסוך לכם המון כסף. כתיבה משפטית חכמה של תקנונים ותנאי שימוש היא חלק מסל השירותים שלנו.

 

 1. רישום מאגרי מידע – תחום מורכב ורגיש שדורש דייקנות, אמינות וניסיון שדורש התמחות בסוגיות של פרטיות.

 

 1. רכישת/מכירת פעילות מקוונת – בשונה מנכסים ועסקים ‘רגילים’ הרבה יותר מסובך לשקלל שווי וביצועים של פעילות מקוונת ולגדר אותה בהסכם. משרד עורכי דין שמטפל בסוגיות כאלה צריך להיות בקי גם באספקטים כלכליים וטכנולוגיים ולא רק במשפט מסחרי אזרחי.

 

העובדה שמשרד ‘עופר רוזנבלום’ מספק מעטפת משפטית של one stop shop בצירוף גישה הדוגלת בפריצה לשדות משפטיים שטרם נחרשו, מוכיחה את עצמה בעבודה עם לקוחות מתחום האינטרנט והמדיה.

קניין רוחני
קרא עוד>>

קניין רוחני הוא תחום משפטי רחב ומתפתח שדורש התמחות מיוחדת. בעשור האחרון בו חלק גדול מהפעילות הכלכלית עבר לרשת האינטרנט וחלק ניכר מהמוצרים הם ‘דיגיטליים’ התחום הזה מקבל משנה חשיבות. עיסוק בקניין רוחני דורש מעורך הדין להתמחות בסט כישורים מקצועי ייחודי. מאחר שכמעט תמיד הטכנולוגיה מקדימה את המערכת המשפטית, עורך דין שעוסק בתחום הזה חייב להיות יצירתי וחדשני. במשרד עופר רוזנבלום צברנו ניסיון רב בתחום, עם התמחות ספציפית בדיני האינטרנט וסוגיות הקניין הרוחני שמאפיינים את העולם המקוון.

 1. ליווי ומתן ייעוץ משפטי שוטף לבעלי אתרים/עסקים/עמודים – נוכחות קבועה ברשת חושפת אתכם לאיומים שונים. ליווי שוטף של עורך דין הבקי בקניין רוחני יכול לעזור לכם להגן על הנכסים הדיגיטליים שלכם ולחסוך מכם תביעות מיותרות בעתיד.

 

 1. הגנה על קניין רוחני/ סיוע בהימנעות מתביעות – את זכויות הקניין הרוחני שלכם אתם חייבים לגדר, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם חסרי אונים כשמישהו יפר אותן. באותה נשימה, לא תמיד ברור מתי אנחנו פוגעים בזכויות של צד שלישי. משרד עופר רוזנבלום יסייע לכם בשני המקרים.

 

 1. רישום סימני מסחר – אחת הדרכים המרכזיות לגדר זכויות של קניין רוחני היא באמצעות רישום של סימני מסחר. מדובר בהליך שלא כל משרד עורכי דין יודע לספק.

 

 1. ליטיגציה הקשורה לקניין רוחני – ליטיגציה של קניין רוחני דורשת הבנה בכמה ממשקים, ורק מומחה בדיני הקניין הרוחני יכול להיות ליטיגטור אפקטיבי בתחום זה. צריך לזכור שליטיגציה כזו גם מתנהלת לעתים בזירות משפטיות ייעודיות כמו ‘רשם הפטנטים’ וסדר הדין ואופן ההתנהלות בהן שונה מזה של בית משפט רגיל ולכן דרושה התמחות מיוחדת.

 

תחום הקניין הרוחני מביא לידי ביטוי את כל היתרונות שיש למשרד עופר רוזנבלום להציע. העובדה שתחום זה פעמים רבות דורש נקודות מבט של דיסציפלינות שונות מעניקה לנו יתרון מובנה (כי אנחנו עובדים בגישת ה-one stop shop). הניסיון הרב שלנו עם לקוחות מתחום האינטרנט וההייטק והנטייה הטבעית של המשרד לחפש דווקא את הנתיב המשפטי החדש והיצירתי הפכו אותנו לאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום הקניין הרוחני.

יזמות וליווי סטארטאפים
קרא עוד>>

יזמים בכלל וסטארט-אפים בפרט נדרשים לשירותים משפטיים מהרגע הראשון. הניסיון הרב שמשרדנו צבר בליווי לקוחות מתחומי ההיי טק והיזמות, מאפשר לנו היום להעניק שירותים ייחודיים בתחום המשפט המסחרי והאזרחי המותאמים במיוחד לחברות הזנק. לחברות אלו אנו מציעים את השירותים המשפטיים:

 1. הסכמי מייסדים – הבסיס לכל יוזמה או סטארט-אפ הוא הגדרה ברורה והוגנת של סמכויות וזכויות המייסדים. זה יכול לחסוך הרבה אי הבנות והוצאות בהמשך הדרך.

 

 1. הסכמי שותפות – כמעט בכל יוזמה מעורבים כמה צדדים בעלי עניין. הסכם שותפות טוב עומד בבסיסה של כל שותפות טובה.

 

 1. הסכמי השקעה – סטארט-אפ עומד על רעיון יצירתי ועל הון שיכול להניע אותו קדימה. הסכם ההשקעה הוא קריטי. הניסיון הרב שלנו בתחום מסייע ללקוחות שלנו לא ליפול למלכודות ויוצר רמת ציפיות ברורה לכל הצדדים.

 

 1. הקמת חברות/שותפויות – כל יוזמה או סטארט-אפ צריכים להתקיים גם כישות משפטית בדמות ‘חברה’ או ‘שותפות’. הניסיון שלנו יאפשר לכם לבחור את המתווה הנכון ביותר עבורכם.

 

 

 1. הסכמי העסקה – בסטארט-אפים הסכמי העסקה בדרך כלל מורכבים יותר וכוללים גם מפתח למימוש אופציות בעתיד. יש לנו ניסיון רב בעריכת הסכמים שכוללים את המרכיב הזה.

 

 1. יעוץ שוטף לסטארט-אפ – חברת הזנק היא עסק שלומד תוך כדי תנועה. פעמים רבות צצות בעיות רגולציה או סוגיות של קניין רוחני. ליווי משפטי צמוד יכול לזהות ולנטרל בעיות כאלה מבעוד מועד.

 

 1. שכירות מסחרית – מאחר שסטארט-אפים נוטים להגדיל במהירות את מצבת כוח האדם, סוגיות השכירות המסחרית עלולות להיות מורכבות. יש כאן מרכיב לא נודע ואנחנו יודעים לצפות ולהיערך כבר בעת עריכת ההסכם.

 

ההיכרות האינטימית של ‘עופר רוזנבלום’ עם תחום הסטארט-אפ הולידה מעטפת משפטית שיודעת להתמודד עם האתגרים מולם ניצבים חברות מתחום זה. הנטייה של המשרד לחדשנות וגילוי שדות משפטיים חדשים מייצרת חיבור טבעי לתחום. אנחנו משרד רב תחומי שמספק שירותי one stop shop בכל תחומי המשפט המסחרי ואזרחי והקניין הרוחני. האוריינטציה העסקית של המשרד מאפשרת לנו לתפור לחברות סטארט-אפ חליפה משפטית גמישה ומשתלמת שמותאמת לאבולוציה הטבעית בחברה.

גישור ובוררות
קרא עוד>>

גישור ובוררות הם כלים יעילים ופופולריים לישוב סכסוכים ומחלוקות. הם נבדלים מכלים משפטיים קלאסיים בכך שהם מאפשרים לצדדים לפתור את המחלוקות ביניהם ללא התערבות של בית המשפט. ישנם יתרונות רבים בבחירה במסלול שאינו מוביל לבית המשפט, העיקריים שבהם הם חיסכון ניכר בזמן ובכסף.

גישור ובוררות שניהם הליכים שמתרחשים מחוץ לכותלי בית המשפט, אך בפועל מדובר בהליכים שונים בתכלית.

הליך הבוררות דומה להליך משפטי. הצדדים בוחרים, בהסכמה, בורר ומאצילים עליו את הסמכות שבמסגרת הליך משפטי רגיל היתה נמצאת בידי בית המשפט. נקודת המוצא היא התחייבות של שני הצדדים, מראש, לקבל את החלטת הבורר כהחלטה מחייבת בעלת תוקף של פסק דין. קיימים כמה מתווים של בוררות, כאשר הצדדים בוחרים מראש ומסכימים על סוג המתווה המועדף עליהם. למשל, ניתן לנהל בוררות בהליך מזורז על בסיס מסמכים בלבד, בוררות ללא זכות ערעור, בוררות עם זכות ערעור ועוד.

בעוד הבורר מבקש להכריע, תפקיד המגשר הוא לפשר ולהגיע לעמק השווה בין הצדדים. תוצאת הגישור חייבת להתקבל בהסכמת שני הצדדים והמגשר אינו יכול לכפות דעתו עליהם. במידה והצדדים מקבלים את המתווה שעלה בגישור, ניתן לתת לו תוקף של פסק דין. גישורים נערכים בכל תחומי המשפט המסחרי והאזרחי. במקרים רבים יתבצע הליך של גישור דווקא בנסיבות חיוביות, למשל כאשר שותפים בעסק או השקעה רוצים לגדר בצורה הוגנת את תחומי האחריות בין הצדדים השונים.

למשרד עופר רוזנבלום, עו”ד ומגשר, ניסיון רב בגישור ובבוררות ואנו פועלים מתוך ראייה עסקית שמטרתה לתת את המענה המיטבי לצדדים באופן ‘התפור’ למידותיהם. העובדה שהמשרד עוסק בכל תחומי המשפט האזרחי והמסחרי, עם התמחות בליווי משפטי של לקוחות מתחום ההי טק, האינטרנט והניו מדיה, כמו גם ההיכרות המעמיקה עם תחום הקניין הרוחני, מעניקה לנו פרספקטיבה מקצועית רחבה שבאה לידי ביטוי ביכולת שלנו לנהל תהליכי בוררות וגישור ולתרגם אותם לתוצאה הרצויה והמדויקת.

כל אלו, וכן הגישה החדשנית של המשרד הדוגלת בפריצת דרך ב’שדות’ משפטיים שטרם נחרשו, הפכו את משרדנו לגורם משמעותי ומוביל בתהליכי גישור ובוררות.

ליטיגציה ויישוב סכסוכים
קרא עוד>>

לפעמים עורך דין צריך לדעת להסיר את הכפפות ולהילחם עבור הלקוח. בין אם מדובר בניהול תיק בבית המשפט ובין אם מדובר בהתנהלות מול צד שלישי. לא כל משרד עורכי דין בנוי לזה ולא כל עורך דין ניחן במזג המתאים או בכישורים הרטוריים שהופכים אותו לליטיגטור טוב. לנו, במשרד עופר רוזנבלום, יש ניסיון רב בליטיגציה ויישוב סכסוכים ואנחנו גם לא חוששים לחשוף שיניים כאשר זה הדבר הנכון לעשות. משרדנו מתמחה בכמה סוגים של ליטיגציה מעשית.

 1. ליטיגציה מסחרית/אזרחית –פעמים רבות הדרך ליישב מחלוקות מסחריות ואזרחיות כרוכה בפנייה לבית המשפט. בין אם מדובר בהליך שיזמתם בעצמכם ובין אם מצאתם את עצמכם בצד הנתבע, הכרחי שמי שילווה אתכם יהיה עורך דין מנוסה הבקי בסדר הדין המסחרי אזרחי שייצג אתכם במסירות ובנאמנות.

 

 1. ליטיגציה של קניין רוחני – ניהול הליכים משפטיים בתחום הקניין הרוחני דורש מומחיות רבה וראייה משפטית רחבה. לא זו בלבד שליטיגציה כזו דורשת הבנה של כמה ממשקים, לעתים היא תתנהל בזירות משפטיות כמו רשם סימני המסחר, שגם העבודה מולם דורשת התמחות מיוחדת.

 

 1. הליכים מנהליים, ייצוג בפני רשויות ותביעות ייצוגיות – המפתח להצלחה בניהול הליכים משפטיים אל מול הרשויות הוא הבקיאות המשפטית – ניתוח משפטי מעמיק לצד שימוש נכון בסדרי הדין יביאו לפתרון הרצוי ברגע האמת. עיקרון זה תקף גם בהצלחה של תביעות ייצוגיות, כאשר פעמים רבות מדובר בהליכים מורכבים הדורשים מומחיות ספציפית.

 

 1. דיני עבודה – יישוב סכסוכים משפטיים הנוגעים ליחסי עובד מעביד אינו עניין פשוט. ליטיגציה בסכסוכים כאלה דורשת ניסיון רב, רגישות והתמחות מיוחדת.

 

 1. ייצוג בהליכי גישור/בוררות – ייצוג משפטי דרוש גם בתהליכים ליישוב סכסוכים שמתנהלים מחוץ למערכת המשפטית. הניסיון העשיר של משרד עופר רוזנבלום בניהול של תהליכי גישור ובוררות מקנה לנו יתרון בולט גם כאשר אנחנו מייצגים לקוחות במסגרת תהליכים כאלה.

 

למשרד עופר רוזנבלום יש ניסיון רב בניהול תיקים מורכבים, העובדה שאנחנו מתמחים בתחומי משפט רבים מעניקה לנו יתרון מובנה בליטיגציה. אנחנו מצטיינים במציאת פתרונות משפטיים יצירתיים וחדשניים וכאמור, אנחנו יודעים לנקוט בגישה לוחמנית כשזה מגיע להשגת התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.

 

משפט מסחרי ואזרחי
קרא עוד>>

כמעט כל עבודה משפטית שאינה קשורה ישירות לליטיגציה (הופעה בבית משפט) או לתחומים כמו משפט פלילי ותחומי נישה אחרים, נופלת בתחום המשפט המסחרי והאזרחי. טיפול משפטי מקצועי ומוקפד בהקמת חברות ועריכה של חוזים והסכמים, יבוא לידי ביטוי בניהול יעיל של עסקי הלקוח, בחיסכון כספי ובחיסכון בכאבי לב בהמשך הדרך. משרדנו עוסק בתחום המשפט המסחרי האזרחי על שלל תחומיו, כאשר ניתן לחלק אותם לחמישה תחומי פעילות עיקריים:

 1. דיני תאגידים/חברות – אנו מתמחים בהקמה של חברות בישראל ובחו”ל, ליווי שוטף של חברות, הקמה וליווי של שותפויות, הקמה וליווי של עמותות, פירוק חברות ושותפויות מרצון או פירוק על ידי בית המשפט.

 

 1. דיני חוזים – עריכת הסכמים מכל התחומים, כגון הסכם רכישה, הסכם מייסדים, הסכם שותפות, הסכם העסקה, הסכם סודיות, הסכם השקעה ועוד. בנוסף, אנו מתמחים בביצוע מיזוגים, עריכת תקנונים, הסכמי זיכיון, רישיונות שימוש והסכמי הפצה.

 

 1. נדל”ן – משרדנו עוסק בליווי לקוחות ברכישה מקבלן, הסכמי מכר יד שנייה, רישום נכסים בטאבו, התחדשות עירונית, עסקאות קומבינציה והסכמי שכירות פרטית או מסחרית, כמו גם ליווי קבלנים בפעילותם השוטפת.

 

 1. דיני ירושה – מדובר בתחום מורכב הדורש מעורך הדין לגלות תבונה, רגישות ועירנות מתמדת לצרכי הלקוח. משרדנו עוסק, בין היתר, בעריכת צוואות, עריכת צוואות הדדיות, בקשות לצו ירושה ובקשות לקיום צוואה.

 

 

 1. דיני עבודה – מטרתם של דיני העבודה להסדיר את כלל הנושאים הנובעים מיחסי עובד מעביד. משרדנו עוסק בליווי שוטף וייצוג של עובדים ומעסיקים, עריכת הסכמי העסקה ובייצוג מעסיקים בפני הרשויות השונות.

 

היתרון הגדול של משרד עורכי דין עופר רוזנבלום נעוץ ביכולת שלנו לתת מענה כולל ומגוון לכל תחומי המשפט המסחרי והאזרחי. מבחינת לקוחותינו אנחנו מתפקדים כ-one stop shop. עבור לקוח עסקי עובדה זו משמעותית וחסכונית ביותר. ההיכרות המעמיקה שלנו עם מגוון תחומים משפטיים ניכרת גם באופיים של הפתרונות המקצועיים שאנו מציעים ללקוחותינו. שילוב הדיסציפלינות השונות מאפשר לנו לספק פתרונות יצירתיים וחדשניים הנובעים מתוך ראייה עסקית שלוקחת בחשבון את כל צרכי הלקוח, כאשר האוריינטציה העסקית של המשרד מאפשרת לנו לתפור לכל לקוח את החליפה המשפטית המשתלמת והנכונה ביותר עבורו.