סימן מסחר בינלאומי
  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  רישום סימן מסחר בינלאומי

  במציאות הגלובלית של העידן הנוכחי, מי שפעיל בזירת העסקים הבינלאומית חייב ליווי משפטי שוטף- ליטיגציה מסחרית , ואין תחום מסחרי בינלאומי שבו הליווי הזה משמעותי כמו בתחום הקניין הרוחני בכלל, וסוגיית רישום סימני מסחר בפרט.

  רישום סימן מסחר בינלאומי הוא הדרך בה יזם, ממציא או ספק שירות יכול לשמור ולהגן על הקניין הרוחני שלו, ולמנף את המוניטין שלו גם כאשר הוא פועל בשוק הבינלאומי. בעשורים האחרונים, ובעיקר מאז שנת 2010, השנה בה ישראל הצטרפה סופית לפרוטוקול מדריד, יותר ויותר ישראלים משתמשים בכלי זה, שנותן להם יתרון עסקי עצום כאשר הם פועלים בזירה הבינלאומית. כאן נסקור עבורכם בקצרה אלו יתרונות מעניק פרוטוקול מדריד לחברה או יזם ישראליים שמעוניינים לפעול בשווקים זרים, ונסביר למה חשוב מאוד להיעזר בעורך דין קניין רוחני שגם מתמחה ובקיא בכל ההיבטים הקשורים לעבודה על פי פרוטוקול מדריד.

   

  מה זה פרוטוקול מדריד?

  בעבר, כל מי שרצה לבצע רישום סימן מסחר בינלאומי מחוץ לישראל היה צריך לפעול ישירות במדינה בה הוא היה מעוניין לרשום את הסימן ("מדינת היעד") ולהתחיל את התהליך כמעט מאפס, אף אם היה ברשותו סימן מסחר רשום במדינה אחרת, ובדרך הוא היה נאלץ לשאת בהוצאה של שכירת עורך דין סימני מסחר מקומי בכל ארץ בנפרד. העובדה שבכל מדינה הדגשים והזכויות הנגזרים ממעמד של סימן מסחר רשום שונים הקשתה מאוד על התהליך וכמובן ניפחה את העלויות בצורה שיצרה חסם משמעותי, שבלם השתלבות של חברות ישראליות רבות, קטנות ובינוניות, בשווקים הגלובליים.

   

  בעולם, המודעות לבעיה זו הוצפה כבר בשנות השמונים של המאה הקודמת. בשנת 1989 התכנסה במדריד, בירת ספרד, ועידה בינלאומית שביקשה לנסח קוד משותף לסימן מסחר בינלאומי, שמצד אחד יקל על השתלבות של חברות בכלכלה הגלובאלית ומצד שני לא יפגע בשיקול הדעת ובמעמד המשפטי האוטונומי של כל מדינה. הוועדה הזו הביאה לעולם את אמנת מדריד, שממנה נובע פרוטוקול מדריד. מי שמפקח באופן מעשי על היישום של פרוטוקול מדריד באופן שוטף הוא הארגון הבינלאומי לקניין רוחני – WIPO.

   

  באמצעות WIPO ניתן היום לקיים רישום מרוכז של סימני מסחר בעשרות מדינות וליהנות מההגנות השמורות לסימן מסחר בכל מדינה ומדינה. כל זה מתבצע בהליך מהיר וזול יחסית. מאז שישראל אישררה את הפרוטוקול נרשמה מהפכה ענקית בתחום הקניין הרוחני.

   

  למה חשוב להתייעץ עם עורך דין סימני מסחר ומומחה בקניין רוחני?

  אמנם בזכות WIPO ופרוטוקול מדריד רישום סימני מסחר בחו"ל הפך להרבה יותר נגיש, יעיל ומהיר, אבל דווקא המציאות החדשה מבליטה את הצורך להתייעץ עם עורך דין סימני מסחר ומומחה לקניין רוחני, כמו למשל, משרד עו"ד עופר רוזנבלום.

   

  למרות שההתקשרות הפרטנית עם עשרות עורכי דין שונים במדינות היעד נחסכה עבור מי שמעוניין לבצע רישום סימן מסחר בינלאומי, הבקשה הראשונית שמתבצעת אצל רשם סימני המסחר, שהוא הנציג המקומי של WIPO, הפכה למורכבת יותר והיום אף יותר מבעבר, דורשת ממנסח הבקשה היכרות מעמיקה בתחום סימני המסחר בכלל, ובפרוטוקול מדריד בפרט על כל ההשלכות שעולות ממנו. בסיטואציות מסוימות לפרוטוקול מדריד יש גם חסרונות. כשמדובר בזיהוי מראש של סיטואציות ולקוחות מהסוג הזה, אין תחליף לייעוץ של עורך דין סימני מסחר המומחה בתחום הקניין הרוחני העוסק ברישום סימני מסחר אצל רשם סימני המסחר על פי פרוטוקול מדריד.

  מה אנחנו יודעים להגיד על תחום הקניין הרוחני ?

  תחום הקניין הרוחני מביא לידי ביטוי את כל היתרונות שיש למשרד עו"ד עופר רוזנבלום להציע. העובדה שתחום זה דורש פעמים רבות מתן שירות תוך שימוש בדיסציפלינות שונות מעולם המשפט מעניקה למשרד יתרון מובנה, בין היתר בשל תפיסת השירות שלו כ-one stop shop. ניסיוננו הרב עם לקוחות מתחום האינטרנט, הדיגיטל וההייטק יחד עם הנטייה הטבעית של המשרד לחפש דווקא את הנתיב המשפטי החדש והיצירתי הפכו אותנו למשרד מוביל בתחום הקניין הרוחני.

  לייעוץ משפטי בנוגע לרישום סימן מסחר בינלאומי לחצו כאן או התקשרו 073-3744405

  4/5 - (4 votes)