רישום סימן מסחר ומשמעותו
  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  סימני מסחר-מהם? כיצד לבצע רישום סימן מסחר ומדוע

   

  מדריך שכל יזם ובעל עסק צריכים להכיר

   

  סימני מסחר הם סימנים  הנקשרים למוצר, חברה או מותג, ומזוהים עם איכות המותג, תכונותיו והמוניטין של החברה. כיוון שסימני מסחר מעידים על איכות ומוניטין, גורמים מסחריים שונים יכולים לנסות לתפוס טרמפ על הפרסום והמוניטין שהמותג שלכם צבר במשך שנות עבודה רבות. בכדי למנוע ניצול שכזה, וכן בכדי להגן על המוניטין של המותג, יש להקדים ולרשום את סימני המסחר
  על שמכם.

   

  מה יכול להיחשב לסימן מסחרי

   

  סימן מסחר יכול להיות לוגו, אות מסוימת הכתובה בצורה ייחודית, וכן עיצוב אופייני של מוצרים או אף של אתר החברה באינטרנט. כמו כן, סימן מסחרי יכול להיות משפט, דמות, איור, צבע , צליל אופייני,  וכן הלאה.

   

  מה לא יכול להיחשב כסימן מסחר

   

  סימני מסחר | רישום סימן מסחר לא ניתן לרשום סימן מסחרי על אחד מסמלי המדינה כמו דגל המדינה ומנורת הקנים, ולא ניתן לרשום סימן מסחרי הקשור לאחד ממוסדות הממשלה או נושאי תפקידים כמו נשיא המדינה וראש הממשלה. בנוסף, לא ניתן לרשום סימן מסחרי המכיל ביטויים לא מוסריים, מידע מטעה ומפלה, או מידע המעודד תחרות לא הוגנת,  וכמובן שאין להעתיק או לשכפל סימן מסחרי שכבר רשום על חברה אחרת. סימן מסחרי הכולל שם של מקום יכול להינתן רק למוצר המיוצר באותו המקום.

   

  מדוע חשוב לבצע רישום סימן מסחר

   

  לרישום סימן מסחר כמה סיבות:

   • מיתוג – רישום סימן מסחר עוזר למתג את המוצר והחברה.

   

   • מניעת תחרות לא הוגנת – רישום סימן מסחר מראש מעניק לכם כלים חוקיים להילחם במי שמבקשים לנצל את המוניטין וההצלחה שלכם, להטעות את הציבור, ולייצר בעזרת שימוש בסימני המסחר שלכם את הרושם שמוצריהם שייכים למותג שלכם.

   

  • הגנה על המוניטין – רישום סימן מסחר מאפשר לכם למנוע מחברות מתחרות בעלות מוצרים נחותים להשתמש בסימני המסחר שלכם ובכך לפגוע במוניטין של מוצרי המותג האיכותי שאתם מייצרים.

   

  רישום סימן מסחרי

   

  בכדי לרשום סימן מסחרי עבור חברה, מותג או מוצר, יש להגיש בקשה לאגף הפטנטים במשרד המשפטים לרשום את הסימן המסחרי אצל רשם סימני המסחר. במשרד המשפטים רשם סימני מסחר יבדוק אם אותם סימני מסחר שהוגשו לו הם  מקוריים, אם הם עומדים בתקנות פקודת סימני מסחר, וכי אינו העתק של סימן מסחר מצליח קיים.

   

  עם תום הבדיקה, שאורכת בין עשרה לחמישה עשר חודשים במידה והסימן מאושר, הוא מפורסם, ואם במהלך 3 חודשים לא מוגשות התנגדויות לגביו, הסימן יירשם לתקופה של עשר שנים, בתומן יש להגיש בקשה לחידוש הרישום לעשר שנים נוספות, וכן הלאה.

   

  רישום סימן מסחרי בינלאומי

   

  בעבר היה צורך לבצע רישום סימני מסחר עבור כל מדינה בנפרד, כיום אמנת מדריד מאפשרת לבצע רישום סימן מסחרי בינלאומי אחד שיהיה תקף עבור המדינות החתומות על אמנת מדריד.

   

  ייצוג מקצועי

   

  למשרד עו"ד עופר רוזנבלום ניסיון רב ברישום סימן מסחרי במחלקת סימני מסחר. צוות המשרד ישמח להעניק לכם את הייעוץ והייצוג הטובים ביותר.
  לפרטים נוספים השאירו פרטיכם באתר, או התקשרו לטלפון 073-3744405 ותיענו בהקדם.

  5/5 - (3 votes)