העסקת עובדים זרים מומחים בהייטק
  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  העסקת עובדים זרים מומחים בהייטק

   

  כאשר חברה מעוניינת לשכור את שירותיו של מומחה מחו"ל, יש לעשות זאת באמצעות קבלת אשרת העסקת עובד זר מומחה. כך הדבר גם כאשר מדובר במומחים ויועצים מתחומי ההייטק והסייבר. מכיוון שמצד אחד, קבלת אישורים להעסקת עובדים זרים היא פרוצדורה מורכבת וארוכה, ומצד שני התעורר צורך אמיתי בהעסקתם של עובדים זרים מומחים בהייטק, נחלצו רשויות החוק לעזרת חברות ההייטק, ופתחו עבורן מסלול מואץ לקבלת אישורים להעסקת עובדים זרים מומחים בהייטק.

   

  מומחים עולמיים

   

  ויזה למומחה זר בהייטק | אשרה למומחה זר בהייטקכשמדובר בכוח עבודה זר, בדרך כלל מדברים על פועלים העוסקים בעבודות כפיים שונות, בחקלאות, בבניין או בסיעוד. במקרים אלו, מעסיק המעוניין בעובדים יכול לפנות לאחת מחברות כוח האדם המאושרות על ידי משרד הפנים, ולמצוא בעזרתן בהליך הרגיל את העובדים להם הוא זקוק. לעומת זאת, כאשר מדובר במומחים, יועצים, עובדי הייטק ובעלי מקצוע אחרים, החברה המעסיקה מעוניינת לקבל את היתרי העבודה עבור אדם ספציפי. בנוסף לכך, במקרים רבים אין לחברה המעסיקה את הזמן הנחוץ להמתין לאישורים וביורוקרטיה שמעכבת את התהליך. למשל כאשר מדובר במשבר או תקלה שיש לטפל בהם במהירות. לשם כך נדרש מסלול פשוט ומהיר יותר, שיאפשר לחברות הייטק לאתר את אותם המומחים להם הן זקוקות, ולקבל עבורם היתרי העסקה במהירות.

   

  שירות מקוון מהיר

   

  בפברואר 2018, השיק משרד ההגירה נוהל ניסויי חדש להעסקת עובדים זרים מומחים בתחום ההייטק. הנוהל החדש מאפשר להגיש בקשות מקוונות עבור אשרה לעובד זר, וכן להסדרת שהותם בארץ, כולל אשרת כניסה ויציאה רב פעמית, על מנת שהמומחה יוכל ללכת ולבוא כנדרש. כמו כן, בנוהל החדש ניתן להסדיר אשרת עבודה לבני ובנות זוגם של מומחים. הנוהל החדש אמור לאפשר קבלת היתר העסקה לעובד זר תוך 6 ימי עבודה, לעומת 60 ימי עבודה בנוהל הישן.

   

  ביורוקרטיה

   

  כבכל הליך ביורוקרטי, על בקשת היתר העסקה לעובד זר להיות מוגשת בהתאם לנהלים ובצירוף מסמכים נחוצים, בכדי שהטיפול בה יהיה מהיר ופשוט. הדרך הטובה ביותר להבטיח שכל הפרוצדורה תתנהל על פי הפרוטוקול ובהתאם לתקנות ולדרישות, היא לפנות לעורך דין הייטק שמומחה בטיפול בנושא ויזה למומחה זר בהייטק, שייעץ, יסייע יגיש את הבקשה וייצג אתכם בכל הנוגע להיתר ההעסקה של המומחים הזרים.

   

  חשוב לדעת

   

  כמה נקודות שחשוב להיות מודעים אליהן בהליך בקשת היתר העסקה לעובד זר מומחה בהייטק:

  • הקפידו לבקש היתר עבודה עבור בן/בת הזוג של המומחה, בשביל להקל את השהות של העובד המומחה בארץ ישראל.
  • לא לשכוח לבקש אשרה "רב פעמית", שתאפשר למומחה להיכנס ולצאת מישראל על פי הנדרש. אם לא תעשו זאת, תצטרכו להגיש מחדש בקשה להיתר העסקת עובד זר כאשר המומחה שלכם יבקש להיכנס שוב לישראל.
  • גם אם תבחרו להגיש את בקשת ההעסקה בכוחות עצמכם, התייעצו לפני כן עם עורך דין, בכדי לוודא שכל המסמכים בידכם, ושאתם מתנהלים בדרך הטובה ביותר עבורכם.

  זקוקים לעזרה משפטית וטיפול מהיר ויעיל בביורוקרטיה? מוזמנים לפנות למשרדנו בטלפון 073-3744405 ונשמח לעמוד לרשותכם

  5/5 - (2 votes)