גישור ובוררות – סוד מסחרי
  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם
  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  גישור ובוררות – סוד מסחרי

   

  הליך גישור ובוררות ככלי ליישוב סכסוכים

   

  הליכי גישור ובוררות יכולים לסייע לצדדים המצויים בסכסוך להגיע לפתרון מוסכם או להכרעה, באופן מהיר, יעיל וחסכוני. הליכים אלה מתאימים לפתרון של מחלוקות מכל הסוגים, בין אם מדובר בגישור דיני עבודה, גישור קניין רוחני, גישור מסחרי או כל תחום אחר. במאמר זה אסקור בקצרה גישור שטופל במשרדי, המהווה דוגמה טובה ליתרונות הליך הגישור והליך הבוררות.

   

  גישור בנושא סוד מסחרי- סיפור המקרה

   

  גישור ובוררות סוד מסחרימדובר היה בשני צדדים, אחד מהם בעלים של עסק בתחום הרכב, והשני עובד שעבד אצל המעסיק במשך שנים רבות. כאשר גילה המעסיק שהעובד מקיים עסק נוסף בבעלותו, באותו תחום עיסוק, פיטר את העובד ודיווח לקופת הפנסיה שלו כי לטענתו העובד פוטר בנסיבות השוללות ממנו פיצויי פיטורין, ועל כן אין לשחרר את הכספים לזכות העובד. בנוסף, הגיש המעסיק תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בגין גזל סוד מסחרי, וטען שהעובד עושה שימוש בסודות מסחריים בעסקו החדש, ביניהם רשימת הלקוחות והספקים של המעסיק. בתגובה, הגיש העובד תביעה שכנגד לתשלום זכויות שונות שלטענתו מגיעות לו כעובד, לרבות שחרור הכספים שנצברו בקופת הפנסיה.

   

  בוררות וצמצום הפערים בין הצדדים

   

  על פניו, מעיון בסיפור המקרה נראה שמדובר בפערים שלא ניתן לגשר עליהם. המעסיק חש פגוע מכך שלמרות שהעסיק אותו במשך שנים רבות, העובד בחר לפתוח עסק מתחרה מבלי ליידע אותו, תוך שהוא פונה ללקוחותיו וספקיו. מנגד, העובד סבור שפעל כשורה ולא רואה כל פסול במימוש זכותו לעבוד בעבודה נוספת, ונפגע מכך שהמעסיק שלל ממנו את הזכויות המגיעות לו כעובד.

  אלא, שלמרות הפערים בין הצדדים, ניתן היה לזהות כי היחסים ביניהם לאורך השנים היו טובים, כמעט כמו משפחה. לכן, לאורך ישיבת הגישור שהייתה גישור דיני עבודה, ולאחר שהתאפשר לכל צד לספר את גרסתו להשתלשלות העניינים, הדגש היה על מערכת היחסים רבת השנים בין הצדדים, ולא על הסכסוך שהתגלע ביניהם.

   

  פתרונות יצירתיים באמצעות גישור

   

  לו היה מדובר בהליך משפטי המתנהל בבית המשפט, היחסים בין הצדדים כמעט ולא היו מקבלים ביטוי, ותשומת הלב הייתה בעיקר על הטיעונים המשפטיים של כל צד. הליך שכזה לרוב מעמיק את הקרע בין הצדדים, ומונע הגעה לפתרונות יעילים יותר, כמו הסכם פשרה. לעומת זאת, ההתחממות ביחסים בעקבות הליך הגישור אפשרה לצדדים, בסיוע המגשר, להעלות מספר פתרונות יצירתיים המיטיבים עם שני הצדדים. לבסוף, הונחה על השולחן הצעה לשיתוף פעולה ארוך טווח בין הצדדים, הממתינה לאישור הגורמים המקצועיים מטעמם.

   

  גישור ובוררות- למי זה מתאים

   

  הליכי בוררות וגישור מתאימים לצדדים המעוניינים לחסוך בעלויות, זמן ועגמת נפש. הליך הגישור מאפשר לצדדים ליישב את המחלוקת ביניהם, תהיה אשר תהיה, ללא מלחמות מיותרות ובאופן ענייני. גישור עסקי או גישור מסחרי, גישור קניין רוחני או גישור דיני עבודה, לשון הרע, הפרת הסכם, כל אלו ועוד הם נושאים שניתן ליישב במסגרת הליך גישור לשביעות רצון הצדדים.

   

  מגשר מוסמך- האיש שיסייע לכם להגיע להסכמות

   

  תיאורטית, כל אדם עליו מסכימים שני הצדדים יכול לשמש בורר או מגשר. עם זאת, אם כבר החלטתם לפנות להליך גישור או בוררות, מומלץ שהאדם אליו פניתם יהיה מקצועי ובעל ההכשרה המתאימה. לשם כך כדאי לפנות למגשר מוסמך, ובסכסוכים משפטיים היותו של המגשר המוסמך גם עו"ד יכול לסייע לפתרון הסכסוך על הצד הטוב ביותר. עו"ד עופר רוזנבלום הוא עורך דין ומגשר מוסמך בעל ניסיון רב בהליכי גישור ובוררות, ויטפל בעניינכם במקצועיות ובאדיבות. מוזמנים ליצור קשר באתר ולהשאיר פרטים או להתקשר 073-3744405 ונשמח לעמוד לרשותכם

  5/5 - (3 votes)