גישור ובוררות בפירוק שותפות
  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  גישור ובוררות בפירוק שותפות

  פירוק שותפות- כל הסיבות

  פירוק שותפות הוא הליך מורכב ואמוציונלי ולכן יש לנסות להביא לסיומו בצורה מהירה ויעילה שתאפשר לצדדים להיפרד באופן מכובד ולשמר את המוניטין אותו צברו. הסיבות לפירוק שותפות שונות ומגוונות ויכולות לנבוע מהפרת הסכם השותפות, קשיים כלכליים, חוסר הסכמה בין השותפים וכדומה. יש להבחין בין מקרים בהם פירוק השותפות מתבצע בהסכמה ומרצון לבין מקרים בהם הוא מתבצע בעקבות אי הסכמה בין הצדדים, כאשר במקרים אלה פעמים רבות נאלצים לבצע את ההליך באמצעות פנייה לבית המשפט. בנוסף, קיימת אפשרות לניהול ההליך באמצעות פנייה להליך של בוררות או גישור באמצעות מגשר מוסמך.

   

  היתרונות בהליך הגישור והבוררות

  הליך גישור או בוררות באמצעות מגשר מאפשרים ממד של דיסקרטיות שלא קיים כשמדובר בהליך משפטי המתנהל בבית המשפט. לכן, על מנת להימנע מחשיפת הסכסוך בפני לקוחות, ספקים וגורמים נוספים באופן שיכול לפגוע במוניטין של הצדדים, ניתן לקיים הליך גישור או בוררות עליו חלה סודיות. כמו כן, הליך גישור או בוררות מאפשרים יישוב סכסוכים בצורה מהירה, יעילה וחסכונית, שעה שהליך משפטי לוקח זמן רב וכרוך בהוצאות משפטיות גבוהות באופן יחסי.

  בחירה באחד מהליכים אלה טומנת בחובה יתרון נוסף וחשוב, והוא יכולת הצדדים לבחור את זהות הבורר או המגשר. כך, יכולים הצדדים לבחור להתנהל מול אדם עליו הם סומכים, ולנהל את ההליך בביטחון בכך שתתקבל תוצאה ראויה באמצעות מגשר מוסמך המקובל על כל הצדדים.

   

  מהם ההבדלים בין הליך הגישור להליך הבוררות?

  הליך הגישור הוא הליך וולונטרי, כאשר כל ההחלטות המתקבלות במהלכו הן בהסכמה מלאה של כל הצדדים. למגשר מוסמך אין כל סמכות להכריע בין הצדדים, ותפקידו לסייע להם להגיע להסכמות ובכך לגרום ליישוב סכסוך שהתגלע בין הצדדים. לעומת זאת, בורר מתפקד כגורם שיפוטי שתפקידו להכריע בין הצדדים. החלטותיו של הבורר מחייבות את הצדדים, ופסק בוררות ניתן לאכיפה בדומה לפסק דין שניתן על ידי בית המשפט.

   

  סיכום

  שותפות נרקמת בין צדדים המעוניינים לשתף פעולה לצורך ניהול עסק, לצבור יחדיו מוניטין ולהפיק רווחים. לכן, גם כאשר השותפות מתפרקת יש לשים דגש על שמירת ההישגים אליהם הגיעה השותפות, לרבות רווחיה, המוניטין שצברה ועוד. זאת ניתן לעשות באמצעות בחירה במנגנון יעיל, אפקטיבי וחסכוני בדמות הליך גישור או בוררות, על פני ההליך המשפטי המסורבל והארוך.

   

  יישוב סכסוך במהירות ויעילות

  בנוסף לעיסוקו בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי, ניסיונו הרב בייצוג חברות ולקוחות פרטיים בפני הערכאות השונות של בתי המשפט, עו"ד עופר רוזנבלום הוא מגשר מוסמך ובורר. לפרטים נוספים בנוגע להליכי גישור או בוררות אצל עו"ד עופר רוזנבלום, אנא פנו אל משרדנו באמצעות טופס צור קשר או בטלפון 073-3744405

  5/5 - (2 votes)