גישור בוררות ויישוב סכסוכים עסקיים ופרטיים
  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  תודה על פנייתך, משרדנו ייצור עמך קשר בהקדם

  גישור בוררות ויישוב סכסוכים עסקיים ופרטיים

   

  גישור ובוררות- הדרך הקלה והזולה ליישוב סכסוכים

   

  יישוב סכסוכים באמצעות פנייה לבית המשפט הוא הליך ארוך, ובמצב של סכסוך קיים, המתנה ארוכה עשויה להחריף את הסכסוך ולגרום נזק לשני הצדדים. במקרים רבים, בתי המשפט מעדיפים להפנות תיקים העוסקים בסכסוכים עסקיים ופרטיים להליכי גישור ובוררות, אשר מקצרים, מוזילים ומייעלים את התהליך.

   

  גישור מול בוררות

   

  תהליכי גישור ובוררות נבדלים זה מזה בכמה נקודות עיקריות:

   

  גישור | בוררות | יישוב סכסוכים | מגשר

   • אופי התהליך – פסק בוררות נקבע על ידי הבורר, והוא מחייב את הצדדים. לעומת זאת, מטרתו של הליך גישור היא להביא את שני הצדדים להסכמה וולונטרית, והסכם גישור הוא הסכם אליו מגיעים הצדדים המסוכסכים עצמם.

   

   • תוקף ומחויבות – מרגע שהחל הליך הבוררות לא ניתן להפסיקו, פסק הבורר מחייב, וניתן לבטלו רק אם נפל פגם בהליך, וגם זאת רק באמצעות הגשת בקשה לבית המשפט. לעומת זאת, את הליך הגישור ניתן להפסיק בכל עת, ולשוב אל בית המשפט.

   

   • משך ההליך – ככלל, פסק הבורר צריך להינתן בתום שלושה חודשים מרגע שהחל הליך הבוררות, כאשר במקרים מיוחדים ניתן להאריך את התקופה בשלושה חודשים נוספים. לעומת זאת, להליך הגישור אין לוח זמנים מוגדר מראש.

   

  • אופי הדיון – בהליך בוררות הדיונים מתבצעים בנוכחות כל הצדדים, בעוד שתקנות הגישור מתירות גמישות רבה יותר, והמגשר בדרך כלל ייפגש ראשית עם שני הצדדים, ולאחר מכן עם כל צד בנפרד, עד שיבשילו התנאים לפגישה משותפת. הדברים הנאמרים בפגישות עם המגשר הם חסויים, וכך כל צד יכול להרגיש חופשי לשטוח את כל טענותיו, כולל אלו שלא הרגיש שהוא יכול להעלות במעמד הצד השני.

   

  למי זה מתאים

   

  הליכי גישור ובוררות מתאימים למגוון מקרים, החל מגישור דיני עבודה בסכסוכים בין עובד ומעסיק, עבור דרך גישור ובוררות בסכסוכים הנוגעים לקניין רוחני, וכלה בבוררות וגישור עסקי למשל במקרים של פירוק שותפויות וחברות.

   

  יתרונות

   

  להליכי גישור ובוררות יתרון משותף והוא שהם מאפשרים יישוב סכסוך עסקי או פרטי בזמן קצר ובעלויות נמוכות, מבלי להמתין ליומכם בבית המשפט. להליך הגישור יתרון משמעותי בכך שהוא מאפשר פתרון ההולם את הצרכים והאינטרסים של שני הצדדים בסכסוך, ומאפשר יישוב המחלוקת בדרך מכילה ואנושית. יתרונו של הליך הבוררות הוא שהוא מספק פתרון מחייב וסופי למחלוקת, המתבצע בטווח זמן מוגדר וידוע מראש.

   

  יישוב סכסוכים במהירות וביעילות

   

  הליך גישור מאפשר יישוב סכסוכים ומחלוקות בדרך שמיטיבה עם כל הצדדים, ומאפשרת פתרון הסכסוך במהירות, מחוץ לכותלי בית המשפט. אם הופניתם להליך גישור, תידרשו למנות מגשר המוסכם על שני הצדדים, אחרת בית המשפט ימנה עבורכם מגשר מוסמך מטעם בית המשפט, מתוך מאגר מגשרים מומלצים.

  עורך דין עופר רוזנבלום הוא מגשר מוסמך, ויעזור לכם למצוא את הדרך לפשרה ופתרון הסכסוך בדרך הטובה ביותר עבור כל הצדדים. לפרטים נוספים ולקביעת פגישה הנכם מוזמנים להשאיר פרטיכם בטופס יצירת קשר באתר, או להתקשר לטלפון 073-3744405 ונשמח לעמוד לרשותכם.

  5/5 - (7 votes)