גניבת עין והפרת זכויות יוצרים ברשת- למי כדאי לפנות ומהן ההמלצות להתמודדות עם התופעה

גניבת עין היא חלק מן העוולות הנכללות תחת הכותרת מסחר בלתי הוגן, ונחשבת לעילה לתביעה כיוון שהיא פוגעת ברווחים ובמוניטין של המותג המקורי, וגם מהווה פגיעה בקניין הרוחני שלו, בדומה להפרת זכויות יוצרים בגין שימוש ביצירה של אדם או חברה ללא קבלת אישור מבעל זכויות היוצרים. גניבת עין והפרת זכויות יוצרים באינטרנט הן תופעות נפוצות בימינו, ולכן חשוב לדעת כיצד להתמודד איתן.

 

מהי גניבת עין

 

גניבת עין | עורך דין זכויות יוצרים | הפרת זכויות יוצריםגניבת עין היא פעולה המכוונת לגרום לאדם או לציבור לחשוב כי המוצר או השירות אותו אתה מספק הם מוצר או שירות של חברה ידועה בעלת מוניטין. הדבר נעשה בדרך כלל בעזרת חיקוי של סימנים ויזואליים המזוהים עם המוצר בעל המוניטין. גניבת עין פוגעת בהכנסות החברה המייצרת את המוצר המקורי והאיכותי, ומנצלת באופן ציני את המוניטין של חברת המקור, אשר נבנה בעמל ועבודה קשה, להפקת רווחים קלים. בנוסף לפגיעה ברווחי חברת המקור, גניבת עין פוגעת במוניטין של חברת המקור, ויוצרת תחושה של חוסר אמון במותג בקרב קהל הלקוחות.

 

מהי הפרת זכויות יוצרים

 

הפרת זכויות יוצרים היא פרסום, העתקה, ושימוש בקניין הרוחני וביצירתו של אדם או עסק, ללא אישורו של בעל זכויות היוצרים.

 

למי עליך לפנות

 

במקרה של חשש לגניבת עין, הפרת זכויות יוצרים באינטרנט, הפרת זכויות יוצרים בפייסבוק וכדומה, יש לפנות באופן מיידי לעורך דין מומחה לזכויות יוצרים וגניבת עין באינטרנט, שכן זהו תחום ייחודי המצריך ידע ומומחיות.

 

להקדים תרופה למכה

 

פנייה לעורך דין לאחר שזכויותיך הופרו היא הכרחית, אולם ביכולתך להקדים תרופה למכה, ולפנות לעורך הדין לפני שאתה מוציא את המוצר שלך לשוק, בכדי שיפעל לרישום סימן מסחר, רישום פטנט, רישום מדגם, וכל פעולה אחרת שתעזור מאוחר יותר לעמוד על זכויותיך. ככל שתקדים לפנות לעורך הדין כך תוכל להיערך טוב יותר כנגד הפרת זכויות או גניבת עין. אמנם אינך חייב לבצע רישום סימן מסחר על מנת לתבוע בגין הפרת זכויות יוצרים או גניבת עין, אולם רישום מוסדר יעלה את הסיכויים שלך לזכות בהגנה מפני חיקויים והפרת זכויות.

 

ליווי וייעוץ מקצועי

 

כדי לשמור על זכויות היוצרים שלך, על המותג שיצרת ועל המוניטין שרכשת, אתה צריך בעל מקצוע מנוסה לצידך. בנוסף להבנה מעמיקה וניסיון בנושאים של קניין רוחני וזכויות יוצרים, על עורך הדין המטפל בעניינך לשלוט במדיה האינטרנטית, בה מתבצעות גניבות עין והפרות זכויות יוצרים בתדירות רבה ובקלות.

למשרד עו"ד עופר רוזנבלום ניסיון ומומחיות בייצוג לקוחות בנושא גניבת עין והפרת זכויות יוצרים באינטרנט, ונשמח לטפל במותג שלך, ולהגן על המוניטין והרווחים של העסק שלך מפני גניבת עין והפרת זכויות היוצרים שלך באינטרנט. לקביעת פגישה עם עורך דין עופר רוזנבלום ולהתייעצות ראשונית השאר פרטיך באתר, או התקשר לטלפון  073-3744405 .