גישור קניין רוחני

גישור קניין רוחני

בעידן הדיגיטאלי של ימינו, כמעט כולנו מחזיקים בקניין רוחני בדמות זכויות יוצרים, סימני מסחר פטנטים, מדגמים ועוד. יוצרים רבים משקיעים רבות מזמנם, מרצם וכספם לשם הפקת יצירות רבות, אך מאחר שלא ניתן להציב גבולות מוחשיים וברורים על נכסים דיגיטאליים, ההפרה של זכויות אלה הפכה לשכיחה מתמיד. בשל הסוגיות המשפטיות המורכבות שעולות בסכסוכים מתחום הקניין הרוחני, מערכות המשפט בישראל לא יכולות לטפל בהם באופן יעיל, ולכן, במקרים רבים, פניה להליך משפטי לרוב תוביל להליך משפטי ארוך ומתיש, הגוזל זמן ומשאבים רבים, אשר יכול להוביל לתוצאה שלאו דווקא תיטיב עם מי מהצדדים לסכסוך.

 

מהם יתרונותיו של הליך גישור קניין רוחני?

בצד החיסכון בזמן ובכסף, יתרונות של גישור עסקי העוסק בקניין רוחני היא הדיסקרטיות בה מתנהל התהליך. לעיתים קרובות, עצם האזכור של הפרה אפשרית של קניין רוחני המצוי בידיו של אדם או גוף עסקי מסוים או פרסומו של סכסוך הנוגע לקניין רוחני, יכולים לבדם לגרום לנזקים עצומים, עד כדי רמיסתו של המוניטין הקיים כליל. הליך הגישור מציב את המגשר כצד שלישי בלתי תלוי שבכוונתו לעזור לשני הצדדים לסיים את הפרשה בדרך מהירה, אשר תיטיב עם הצדדים הנוגעים בדבר.

 

בעלי חברת הייטק? מנהלים סטארט-אפ קטן בראשית דרכו? בעלים או מנהלי קניין דיגיטלי או לא מוחשי? עבור כל אלה ועוד, גישור קניין רוחני הוא דרך יעילה להתמודדות עם שמירה על זכויות הקניין הרוחני שלכם, או, לחלופין, להתמודד עם האשמות על הפרת זכויותיהם של אחרים. זאת, מאחר שפניה לערכאות המשפטיות עלולה להכניס אתכם לתהליך ארוך וממושך, שלא בטוח כי בתומו, תשיגו את התוצאה המצופה ממנו, ובמקביל להסב נזק חמור ובלתי הפיך למוניטין.

 

לעו"ד עופר רוזנבלום ניסיון רב בגישורים בתחום הקניין הרוחני. עו"ד עופר רוזנבלום מאמין שמטרת הגישור בתחום הקניין הרוחני היא לספק את המענה המתאים ביותר לגופים, יוצרים או אנשים פרטיים המצויים בסכסוך הנוגע לקניין רוחני, על מנת לסיים את הסכסוך במהירות וביעילות. ניסיונו הרב של עו"ד עופר רוזנבלום בייצוג חברות ולקוחות פרטיים בפני הערכאות השונות של בתי המשפט, והכשרות שעבר בתחום הגישור המוכרות על ידי הנהלת בתי המשפט, הופכות את משרדו למוביל בתחום תהליכי הגישור והבוררות, ובפרט בגישור קניין רוחני. ליצירת קשר לתיאום ישיבת גישור לחצו כאן.